W roku 2021 przypada 35-rocznica powstania Teatru im. Alberta Tison, z tej okazji 22 października o godz. 19:00 w Cukrowni Żnin zorganizowany zostanie „benefis” połączony z wystawą restrospektywną o Teatrze im. A. Tison.
 
W programie :
1. Benefis, który poprowadzi twórca teatru Jerzy Lach będzie składać się z fragmentów spektakli, które będą realizowane na żywo oraz uzupełniane fragmentami video. Wystąpią aktorzy Teatru Alberta Tison. Piosenki zaśpiewa Paweł Tucholski
2. Wystawa retrospektywna: "Teatr Alberta Tison w latach 1986-1998" przygotowana we współpracy z Biblioteką w Żninie
3. Pokaz efektów warsztatów teatralnych z młodzieżą w reż. Jerzego Lacha
 
Teatr im. Alberta Tison powstał w październiku 1986 roku z inicjatywy Jerzego Lacha. Istniał do 1998. Przez 12 lat swojej działalności zrealizował 23 przedstawienia, zdobył prestiżowe nagrody na festiwalach krajowych i zagranicznych. Przez krytyków teatralnych został uznany za jeden z najważniejszych teatrów alternatywnych w Polsce. Spektakl „Ratujcie nasze dusze” przeszedł do historii teatru. Do dziś jest pokazywany i omawiany na Akademii Teatralnej - Wydział Wiedzy o Teatrze w Warszawie. Stał się „głosem pokolenia”, którego młodość przypadła na pierwsze lata niepodległości po 1989 roku.
 
Jednocześnie zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w 3 dniowych warsztatach teatralnych (20-22.10), które poprowadzi Jerzy Lach. Efekt warsztatów będzie można zobaczyć podczas benefisu.
Zgłoszenia na adres: jerzy8lach@gmail.com