Położona w centrum Łabiszyna Wyspa Parkowa (2,58 ha) to jedna z dwóch w województwie kujawsko-pomorskim wysp usytuowanych w mieście. W trakcie jej rewitalizacji odtworzone zostało założenie parkowe z XIX w. w typie angielskiego parku krajobrazowego. Wyspę opływa rzeka Noteć oraz Kanał Notecki. Znajdują się na niej piwnice zamkowe, które w przeszłości stanowiły zaplecze zamku warownego.

Obecnie jest to miejsce wydarzeń kulturalnych, rekreacji i aktywnego wypoczynku. Od maja do września funkcjonuje tu marina, w której można wypożyczyć sprzęt wodny (kajaki, rowery wodne). Jest też wypożyczalnia rowerów i siłownia plenerowa.
Infrastruktura turystyczna, stworzona w ramach realizacji projektu połączenia Łabiszyna z Barcinem drogą rowerową i wodną, umożliwia wypożyczenie rowerów szosowych w Łabiszynie i przejazd do Barcina, skąd można wrócić do Łabiszyna kajakiem. Szlak wodny to ok. 12-kilometrowy spływ przez malownicze obszary nadnoteckich łąk. Trasa rowerowa, również o długości ok. 12 km, prowadzi m.in. przez Lubostroń z klasycystycznym zespołem pałacowo-parkowym.