Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

523031481

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie


Mijasz bramę rezerwatu archeologicznego i rozpoczyna się wyjątkowa podróż w czasie… Wizyta tutaj oraz udział w pokazach i inscenizacjach stanowią niewątpliwą okazję do przekonania się jak żyli nasi przodkowie. Wszystko odbywa się na terenie rekonstrukcji: osady neolitycznej sprzed 6.000 lat, osady kultury łużyckiej z VIII w. p.n.e. i średniowiecznej wsi z II poł. IX-XI w.
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie… najbardziej znany w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny. Spacerując po tutejszych ścieżkach, odczujemy wyjątkowy klimat, który pozwoli wyobrazić sobie, jak wyglądało życie naszych przodków. Zobaczymy zrekonstruowane chaty pierwszych rolników, bramę prowadzącą do łużyckiego grodu i wnętrza chat oraz wioskę wczesnośredniowieczną. Są też związane z archeologią doświadczalną zagrody ze zwierzętami. Miejsce to przez większą część roku tętni życiem, a organizowane imprezy są wyjątkową okazją do nauki poprzez zabawę. Szczególnym wydarzeniem jest organizowany we wrześniu festyn archeologiczny.

Atrakcyjną ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży stanowią cieszące się ogromnym zainteresowaniem lekcje muzealne o różnej tematyce. Realizowane pod okiem fachowców, pedagogów pogłębiają wiedzę uczestników o różnych zajęciach człowieka w pradziejach. Aktualna oferta związana jest głównie z „żywą historią”. Największym zainteresowaniem cieszy się lepienie naczyń z gliny, życie codzienne mieszkańców Biskupina w okresie kultury łużyckiej, a z wczesnego średniowiecza dzieje pieniądza z biciem monet, łowiectwo pradziejowe z wykonywaniem łuku i strzał oraz strzelaniem. Na lekcji Jak budowano Biskupin? można zbudować modele chat i wału obronnego, a na zajęciach pt. konserwacja ceramiki – jak to naprawić? spróbować skleić garnek. Dużym powodzeniem cieszą się też rejsy statkiem „Diabeł Wenecki” po Jeziorze Biskupińskim.Kontakt:

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
Biskupin 17, 88-410 Gąsawa
tel. 52 302 50 25
www.biskupin.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Festyn Archeologiczny

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

Informacja Turystyczna
Plac Wolności 20, 88-400 Żnin
tel. 52 303 14 81, 690 075 041
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa dojazdu

Scroll to top