Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

523031481

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie


Mijasz bramę rezerwatu archeologicznego i rozpoczyna się wyjątkowa podróż w czasie… Wizyta tutaj oraz udział w pokazach i inscenizacjach stanowią niewątpliwą okazję do przekonania się jak żyli nasi przodkowie. Wszystko odbywa się na terenie rekonstrukcji: osady neolitycznej sprzed 6.000 lat, osady kultury łużyckiej z VIII w. p.n.e. i średniowiecznej wsi z II poł. IX-XI w.

Więcej...

Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie


Stojąca na rynku wieża z XV w. od zawsze przyciąga uwagę. Obecnie w swoim wnętrzu kryje ekspozycję Muzeum Ziemi Pałuckiej poświęconą historii miasta. W stojącym w pobliżu budynku dawnego magistratu zobaczyć można wystawy poświęcone etnografii Pałuk oraz historii żnińskiego drukarstwa. W piwnicach budynku mieści się natomiast Muzeum Sportów Motorowodnych.

Więcej...

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji


„Wielki świat małych kolejek…” Tutaj można wszystkiego dotknąć, wejść do zgromadzonych parowozów i wagonów, robić zdjęcia. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów w różnym wieku – pełen kolorów fragment nieistniejącego już świata. Muzeum warto zobaczyć również nocą, podczas Weneckiej Nocy z Parowozami. Wówczas to Muzeum zwiedza się o zapadnięciu zmroku - w blasku świateł i w kłębach pary.

Więcej...

Żnińska Kolej Powiatowa


Wsiadasz do wagonika kolejki wąskotorowej i rozpoczyna się podróż przy dźwięku stukoczących kół… Trasa prowadzi ze Żnina przez Wenecję, Biskupin do Gąsawy. Wiekowy, liczący ponad 120 lat, środek lokomocji zapewni niezapomniane wrażenia. Zawrotna prędkość kolejki sięgająca niewiele ponad 20 km/h pozwoli na podziwianie z jej okien typowych pałuckich krajobrazów – malowniczych pól, pagórków, torfowisk.

Więcej...

Zamek Wenecja


Zamek wzniósł w końcu XIV w. kasztelan nakielski Mikołaj Nałęcz. Legendarny Krwawy Diabeł Wenecki ponoć od wieków strzeże ruin swojego zamku i ukrytych w nim skarbów. Dziś trudno powiedzieć ile prawdy jest w legendzie, ale postać ta wciąż intryguje i przyciąga śmiałków… W Wenecji zwiedzić można ruiny zamku oraz wystawę średniowiecznych machin oblężniczych.

Więcej...

Interaktywne Muzeum Rybactwa

Interaktywne muzeum, którego celem jest przybliżenie w przystępnej, nowoczesnej formie zagadnień związanych z rybactwem, symboliką ryby oraz kulturą połowu i eksploatacji jezior w Polsce. Powstało przy dużym wsparciu merytorycznym i rzeczowym Gospodarstwa Rybackiego w Łysininie, które administruje większością pałuckich jezior.

Więcej...

Strona 1 z 3

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

Informacja Turystyczna
Plac Wolności 20, 88-400 Żnin
tel. 52 303 14 81, 690 075 041
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa dojazdu

Scroll to top