Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie w ramach promowania „Młodych talentów„ serdecznie zaprasza na wystawę prac Katarzyny Kamińskiej zatytułowaną „Moja pasja, moja przyszłość”.

Wystawa czynna będzie w dniach od 15 lutego do 6 marca w Galerii im. Tadeusza Małachowskiego. Wśród prac znajdować się będą akryle, rysunki, akwarele oraz prace wykonane technikami mieszanymi.
Otwarcie wystawy nastąpi 14 lutego o godz. 18.00.

Katarzyna Kamińska urodziła się w roku 2003. W wieku 7 lat wzięła udział w zajęciach plastycznych organizowanych w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, które prowadzał Zygmunt Szot. Spodobało jej się to tak bardzo, że od tego czasu zaczęła uczęszczać na zajęcia rysunku. Brała udział w wielu konkursach plastycznych zdobywając w nich czołowe miejsca. Wielokrotnie jej pracy znajdowały się w kalendarzach powiatu nakielskiego oraz województwa kujawsko – pomorskiego. Do tej pory jej prace można było oglądać na dwu wystawach zorganizowanych w Muzeum Ziemi krajeńskiej. Aktualnie jest uczennicą Liceum Plastycznego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.