Łabiszyńskie Spotkania z Historią to wydarzenie, na które składa się cykl inscenizacji historycznych z okresu II wojny światowej. Całe przedsięwzięcie – trwające łącznie trzy dni - jest zaplanowane w taki sposób, aby obok inscenizacji, ogniskujących się na dokonaniach polskiego oręża, każdy z widzów miał możliwość bardzo bliskiego obcowania z historią. Realia typowo wojskowe, uzupełniają cywilne, także osadzone w epoce. Do tego specjalnie przygotowana scenografia, liczne dioramy, prezentacje, konkursy wiedzy, koncerty, wystawy. Uzupełnieniem całości są historyczne warsztaty, spotkania z weteranami walk, a także szereg atrakcji dla najmłodszych widzów uzupełnionych o pokazy filmów nakręconych przez rekonstruktorów. Wszystko to w mieście o wyjątkowej atmosferze, sympatycznych mieszkańcach i z rzadko spotykaną otwartością.

Łabiszyńskich Spotkań z Historią 2019 osadzone będą w realiach czerwca, lipca i sierpnia 1944 roku oraz walk prowadzonych w tym czasie w Normandii. Organizatorzy mają nadzieję, że to, co przygotowali w tym roku, pozwoli stworzyć w Łabiszynie namiastkę północnej Francji, oddając jednocześnie atmosferę tamtych krwawych, ale też pełnych nadziei i radości miesięcy.

Opowiedzą o bohaterstwie żołnierzy i ludności cywilnej, pokażą dużą ilość sprzętu (w tym jeszcze nie widzianego na przestrzeni dotychczasowych edycji), zaproszą do wysłuchania koncertów oraz na giełdę tzw. staroci.

Tegoroczna odsłona „Spotkań”, wpisuje się w obchody 650-lecia Łabiszyna. Z tej okazji będzie można dowiedzieć się więcej o samym mieście i jego historii oraz zobaczyć niepublikowane dotychczas zdjęcia.

Jesteśmy przekonani, że ta solidna „dawka historii”, którą w tym roku przygotowano, będzie dla Państwa interesującym doświadczeniem, a przy tym skłoni do jej dalszego zgłębiania.
Serdecznie zapraszamy!!